Strona Główna

W dniach 18-19.09.2017 r. Instytut Neofilologii Akademii Pomorskiej w Słupsku zaprasza do udziału w XI Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Wschód – Zachód. Dialog języków i kultur”. Jej celem jest prezentacja interdyscyplinarnej płaszczyzny zarówno dla dialogu kulturowego, jak i wspólnie wypracowanej refleksji nad perspektywami cywilizacyjnej koegzystencji Wschodu i Zachodu.

Z nadzieją, że proponowana tematyka konferencji spotka się z Państwa zainteresowaniem, serdecznie zapraszamy wszystkich, którym bliska jest idea międzykulturowych spotkań w słupskiej przestrzeni. W ramach forum rusycystycznego, germanistycznego i anglistycznego proponujemy interkulturowe zagadnienia badawcze poniższych obszarów. Języki konferencji: język rosyjski, niemiecki, angielski, polski.

Serdecznie zapraszamy!

Sekcja Literaturoznawstwa i Kulturoznawstwa: Literatura i kultura emigracji. Miejsce pogranicza etnicznego w europejskim dziedzictwie kulturowym. Wschodnioeuropejska a zachodnioeuropejska przestrzeń kulturowa. Tradycja i tożsamość w procesie przemian cywilizacyjnych Europy. Ekstraterytorialność w literaturze i sztuce.

Sekcja Językoznawstwa: Tradycja i współczesność w lingwistyce. Kolor jako narzędzie komunikacji ponadnarodowej. Nowoczesne metody badań lingwistycznych, socjolingwistycznych i interkulturowych. Międzykulturowa analiza figur retorycznych używanych w języku nieliterackim. Problemy nauczania języków obcych w kontekście różnorodności kulturowej.

Program konferencji
Wskazówki dojazdu

Kontakt

Instytut Neofilologii
Akademia Pomorska w Słupsku

ul. Słowiańska 8
76-200 Słupsk
Telefon: 59 840 01 71

Sekretariat Instytutu
L. Juszczykowska
Pokój nr 201
Telefon: 59 840 01 71 wew. 229
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czasopismo naukowe

okładka